Dne 25. ledna jsme se vydali s naší školou na soustředění k soutěži Enersol 2022, která se konala na chatě Nedbalka ve Vítkovicích.

Sešli jsme se na autobusovém nádraží Černý Most, odkud nám přímo jel autobus až na chatu. Cesta netrvala dlouho a bonusem byl krásný výhled na okolní krajinu z autobusu. Když jsme dorazili do cíle, čekal na nás dlouhý, strmý a náročný kopec, který jsme úspěšně všichni vyšlapali, sice celí udýchaní, ale stálo to za to. Hned po nás přijel pan Dostál autem a začali jsme z něj vykládat věci a pomalu je vybalovat na svých pokojích. Poté přišla večeře a pracovní nasazení na to, abychom pomalu dokončovali své práce.

Druhý den jsme brzy ráno vstali a šli na snídani, kterou pro nás připravil pan Nedbal. Po tak velmi dobré a posilující snídani jsme se vydali konečně lyžovat. Vyzvedlo nás taxi, které nás odvezlo přímo na lyžařský areál Aldrov. Některým trvalo déle, než sjeli svůj první svah, a naopak některým to šlo rychleji. Po úmorných dvou hodinách jsme se všichni „nejezdci“ dostali dolů a samozřejmě další zastávka byla přímo na oběd. Učitelé to s námi naštěstí nevzdali a dojeli s námi třetí a poslední kopec v tomto dnu. Hned, co jsme se vrátili zpět, jsme měli plno času do večeře, a tak jsme mohli dokončit své práce a zároveň se se všemi skvěle pobavit stolními hrami.

Druhý den nás v podstatě čekalo to samé, až na to, že všichni, kteří moc neuměli lyžovat, se to postupně tak dobře naučili, že už ani nepadali.

Poslední den byl nejvíce pohodový, protože jsme měli delší ráno než obvykle. Poté jsme šli na snídani, zabalili jsme si věci a než jsme se stačili rozkoukat, už jsme byli na zastávce a čekali na autobus. Jakmile jsme nastoupili, hned jsme vystupovali, protože cesta opravdu netrvala dlouho. Po příjezdu nám řidič vyndal věci ze zavazadlového prostoru, pak přišlo rozloučení a rozchod domů.

 Ráda bych si tuto příležitost zopakovala, protože to bylo skvělý.

Karolína Müllerová, třída 2K