Na začátku března od 1. do 5. 3. 2022 se konal lyžařský kurz. Na Benecku jsme užívali zimních sportů do sytosti.

První den byl ve znamení příjezdu objednaným mikrobusem, který nás zavezl k hotelu Bára, kde jsme měli zajištěné ubytování. Právě z tohoto místa je velmi krásný výhled na Jizerské hory a podhůří Krkonoš, a tak jsme se odpoledne procházeli a objevovali zajímavá místa v okolí našeho ubytování.

V dalších dnech jsme si dosyta užívali lyžování. Žáci se rozdělili do tří družstev, a to: úplní začátečníci, mírně pokročilí a zkušení lyžaři. Na konci lyžařského kurzu se všichni úplní začátečníci stali velmi zdatnými mírně pokročilými lyžaři, což nás velmi potěšilo, protože kroutit parádní obloučky tak nyní mohou všichni.

Zimních sportů jsme si užili několik. Jeden den si mohli zájemci vyzkoušet běžky a dokonce jsme vyzkoušeli snowtubing. Že nevíte, o co jde? Snowtubing je jízda na velkých nafukovacích kruzích (trochu připomínají sladké pečivo donut). Zažili jsme tak mnoho legrace v různě se kroutících zatáčkách.

Vzpomínat však budeme nejen na sport, který jsme si všichni užili, ale také nezapomeneme na báječné borůvkové knedlíky, kvůli kterým jsme museli lyžovat hodně dlouho.

Děkujeme všem zúčastněným za krásné zážitky a budeme se těšit zase příště.