V prosinci naši studenti střední školy BEAN navštívili interaktivní výstavu s názvem Pře(d)stav si Prahu. Po příchodu do budovy jsme byli vyzvednuti „průvodkyní“,  která nás seznámila s děním a plány hlavního města Prahy. Nejvíce se zde mohl angažovat obor Dopravní akademie, který se vyučuje na naší škole. Konečně byla ta příležitost, kdy jsme mohli aplikovat naše znalosti a dovednosti.

Vše probíhalo formou neskutečné skvělé zábavy, neboť personál, který se nám věnoval, byl velice milý. Nacházelo se zde spoustu nových informací a ze všeho nejvíc nás pohltila možnost, kdy jsme si sami mohli volit, jaké si vytvoříme město. Probíhalo to tak, že se před námi nacházel stůl se snímací plochou a uvnitř byly naskládané dřevěné kostky se čtyřmi barvami. Každá měla jinou hodnotu. Pokud jste jednu z nich položili, viděli jste na interaktivní tabuli před vámi aktuální změny ve městě. Bylo to obtížné. Úkol byl, abychom vyrovnali poměr znečištění – spokojenost – doprava – zeleň. Dále zde máte další stůl, kde naopak přidáváním kostek stavíte řadové byty. Nevzpomínám si, co bylo záměrem, neboť jsem se k tomuto stolu nedostal.

Celkové zhodnocení: ,,Jsem velice spokojený s tímto místem, dozvěděli jsme se spoustu informací včetně toho, že i my sami jsme měli možnost si postavit vlastní Prahu. Pokud je někdo nespokojený s dnešní Prahou, může navštívit toto místo a vyzkoušet si, jak doopravdy těžké je, řídit ji.“

David Štěpánek, 2AMA

obor Dopravní akademie