Přibližně před rokem mě v kinech zaujala ukázka na film San Andreas, který měl vyjít na začátku roku 2015. Hned jak byl film v kině, s kamarádkou jsme se rozhodly zajít se na něj podívat.

Obsah filmu je dobrodružný a katastrofický. Skupina vědců začala sledovat zlom, který se stal v San Andreas. V hlavní roli Ray, Emma, Blake a Daniel. Manželé Ray a Emma se rozvádí a Ray jako letecký záchranář se rozhodne pokračovat v jeho náročné fyzické práci záchranáře.

Jednoho dne, kdy začíná zemětřesení je Ray povolán do práce. Jeho bývalá žena Emma se nachází na schůzce a když začíná zemětřesení, zavolá svého bývalého muže Raye, který za ní okamžitě letí vrtulníkem.

I přes velmi náročné a hrozivé podmínky Ray Emmu zachrání a oni se okamžitě vydají najít svou dceru Blake. Blake je se svým nevlastním novým otcem v autě, ale mezitím se Blake potká a seznámí s Benem a jeho mladším bratrem. Kvůli hrozivým podmínkám jsou Daniel se svou nevlastní dcerou v autě, Daniel rychle uteče, ale Blake tam zůstane a Ben jí zachrání a hned poté se vydají na útěk, aby si našli i s jeho mladším bratrem úkryt.

Zemětřesení je tak ohromné, že se město kolem ztrácí před očima.

Na cestě je Ray se svou bývalou manželkou a ti stále hledají svou dceru. Po cestě vidí, že se začíná dělat megatsunami, a tak se rozhodnou nalézt budovu, nasednou do výletní lodě a vydají se do budovy, kde už na ně mává jejich dcera Emma i s jejím kamarádem Benem a mladším bratrem Olliverem.

Po všech překážkách se celá rodina i s kamarády vysvobodí, úspěšně a i přes všechno film končí šťastně.

Zdroj: youtube.com, comingsoon.net