Jenifer Lopez se vrací. Po nemasné neslané televizní kariéře se znovu snaží přitancovat na plátna kin, ale tentokrát už nikoliv jako hvězda romantických komedií – ale jako hrdá bojovnice za práva žen v nouzi. Jenifer Lopez, která už pomalu vyhlíží padesátku, hraje o deset let mladší šéfku oddělní v jednom z lokálních supermarketů v Queens. Tak jako má na dohled přes řeku blyštivý Manhattan, může jen pozorovat, jak dobře placené místo manažera bere brýlatý trouba s titulem z Harvardu. Maya (Lopez) má jenom střední školu, takže ji nezbude než si postěžovat kámoškám mezi regály – takovým těm maminám, co taky místo školy makaly, aby měly děti co jíst, a mají víc selského rozumu než študovaní kravaťáci “z města”.

Už asi tušíte, kterým směrem se tahle komedie neohroženě vydává. Jedna z milionových kamarádek v podání neskutečně otravné Leah Remini totiž pošle Mayin životopis do jedné z předních kosmetických firem na planetě. A její synovec ho trochu vyšperkuje, takže Maya rychle frčí na pohovor, kde zazáří díky znalosti 4 512 různých kosmetických mastiček na různé záhyby ženského obličeje. Naštěstí nejde o product placement, mastičky by totiž s tím množstvím botoxu, co se před kamerou promenáduje, neudělaly lautr nic. Zatímco v malé bedýnce hlavní hrdinka v boji s ageismem předstírá, že je o dvacet let mladší, Jenifer se snaží zatajit, že si netyká s Obamovými a nemá z lvy League.

Jediné překvapení, které děj nabídne, tedy kromě toho, že půlka rozpočtu padla na make-up (omlazování CGI od Marvelu by Jenifer jistě udělalo lepší služby a možná i levnější). Tenhle zvrat vám dá totiž takovou herdu do zad, že už se z ní do závěrečných titulků nevzpamatujete. Pak už jen zbývá se vybelhat z kina a definitivně pochopit.

Autor: Sabina Hálová, 2AMA