Rozhovor s naším úspěšným krasobruslařem, který nedávno získal výborné umístění na Mistrovství Evropy, udělali přímo spolužáci, se kterými studuje obor Sportovní management.

Jaké máš pocity z posledních jízd?

Bylo to fajn, jsem spokojený. Zajel jsem to, co jsem chtěl a bylo to super. Atmosféra byla úžasná, diváci skvělí. Za mě jsem udělal jednu malou chybku, ale i tak jsem spokojen.

A co diváci, jaký jsi z nich měl pocit?

Byli úžasní. Ze začátku jsem diváky úplně neposlouchal, snažil jsem se soustředit sám na sebe. Po skocích už jsem poslouchal, jak tleskají do kroků, a vezl se s nimi. Slyšel jsem i trenéra, jak mi fandí, a to mi dodalo. A moc děkuju za všechny ty plyšáky, co jsem od všech dostal.

Jak ses cítil před jízdou?

Byl jsem nervózní, stejně jako vždycky. Bylo to o trochu horší v tom, že se ode mě už něco čekalo, že postoupím. A já si to moc přál.

Jaká byla příprava?

Dost náročná. Nějakou dobu předtím jsem byl zraněný, skoro měsíc jsem vlastně pořádně netrénoval. A měsíc je hodně dlouhá doba. Stále mě zlobilo tříslo, bál jsem se, jak to půjde nebo nepůjde. Na Evropu jsem trénoval v kuse a pořádně dva týdny, vůbec nechápu, jak se mi to povedlo. A do toho jsem si užil s bruslemi. Při tréninku jsem cítil, že se mi nějak vrklá nůž, a po jeho skončení jsem zjistil, že je zlomený. Trénink byl teda hrozný, ale nůž jsme vyměnili a další den jsem trénoval s novým. Pro ty, co neví, to není vůbec jednoduché. Na nůž se musí nějakou dobu zvykat, a já měl vlastně každý jiný – jeden starý, jeden nový. Ale zvládnul jsem to.

Byl jsi nervózní ze soupeřů?

Určitě ano. Ale já nejezdím proti soupeřům. Já nejezdím tak, abych někoho porazil. Jezdím za sebe a chci vydat co nejlepší výkon, za sebe.

Jak jsi spokojen s vysvědčením?

Jsem spokojen, vysvědčení mi stačí (směje se)

Jak jsi slavil svůj úspěch?

Byli jsme přímo v Ostravě na banketu, a potom jsem si šel lehnout. Mezi horu plyšáků (směje se)

Jméno: Jiří Bělohradský

Datum narození: 20.1.1999

Výška: 180 cm

Trenéři: Vlasta Kopřivová, Tomáš Verner

Choreograf: Rostislav Sinicyn, Tomáš Verner

Klub: HC Stadion Cheb

Český reprezentant, pětinásobný Mistr ČR, trojnásobný vítěz Českého poháru, vítěz Evropského kritéria, člen Vysokoškolského sportovního centra v Praze, vítěz ankety nejlepší sportovec Karlovarského kraje

Kategorie senioři a junioři 2016/17

ME Ostrava                                                                           20. místo/ 181.62S

MČR seniorů Katowice                                                         1. místo/182.79/S

ISU CHALLENGER FINLANDIA TROPHY 2016            12. místo/175.63/S

ISU JGP LJUBLJANA CUP 2016                                        10.místo/168.76/J

ISU JGP CZECH SKATE Ostrava 2016                               8. místo/178.38/J

Více zde: http://www.bratribelohradsti.cz/jiri-belohradsky/