Ve čtvrtek 23. 11. 2017 se naši studenti účastnili Projektového dne s názvem Jíme správně? aneb Jak na zdravý životní styl, který pro ně učitelé připravili.

Studenti se ráno sešli v aule školy, kde jim byl představen plán celého dne. Když se rozdělili do skupin a odešli do svých tříd, začali vymýšlet svůj vlastní zdravý recept, který si později také sami vyrobili.

Úkol to byl nelehlý, protože chuťovku měli připravit pro 50 lidí. V průběhu dne také studenti připravovali soutěže pro ostatní na téma zdravá výživa. Objevily se tak křížovky, skládanky, ochutnávky aj.

 

Poté, co měli všichni vlastní recept hotový, došlo k ochutnávání zdravých pokrmů. Studenti obcházeli ostatní skupinky a potěšili své mlsné jazýčky (oproti bagetám, které někdy studenti upřednostňují). Vyzkoušet mohli smoothie, jednohubky, různé druhy salátů, pečená rajčata a další.

Po dopoledním bloku a vyzkoušení všech receptů jsme se dali do hromadného úklidu.

Nesmíme však zapomenout, že naši studenti také hlasovali o nejlepší recept, který vyzkoušeli. Svůj bod tak dali tomu, kdo jim chutnal nejvíce (a že se i nemohli rozhodnout!). Kdo to nakonec vyhrál se dozvíme na konci prosince.

Nyní si ještě prohlédněte, jak jsme si užívali.