Režie:
 Robert Rodriguez
Předloha:
 Jukito Kiširo (komiks)
Scénář:
 James Cameron, Laeta Kalogridis, Robert Rodriguez
Kamera:
 Bill Pope
Hudba:
 Junkie XL
Hrají:
 Rosa Salazar, Christoph Waltz, Keean Johnson, Jennifer Connelly

Film je natočený podle japonského komiksu. Hlavní hrdinka Alita je celá kompletně digitální – její tělo bylo vytvořené v počítači a pohybuje se podle reálné herečky a je první postavou tohoto typu, která je obdařena lidským fotorealistickým obličejem se zvětšenýma očima.

Postupně se dozvídáme, že někdy po roce 2200 došlo ke střetu Země s mimozemšťany, který lidstvo vyhrálo a útočníky zahnalo. Zdevastovaná společnost se následně oddělila na spodinu žijící na povrchu a smetánku obývající vzdušná velkoměsta , přičemž svět dole svým průmyslem a zemědělstvím zásobuje i ty nahoře. Alita i ostatní přitom žijí ve městě, nad nímž se vznáší poslední vzdušné velkoměsto svého druhu. Zločince už nehoní policie, nýbrž lovci odměn, jimiž se může stát kdokoli. A všichni lidé jsou posedlí nebezpečným sportem zvaným Rollerball, jenž vypadá jako ragby křížené s rychlobruslením, v němž je povoleno zabíjet soupeře.
Alitu najde a probudí kyberdoktor Ido. Po probuzení Alita vůbec nic neví. Nepamatuje si svou minulost, nepoznává svět kolem sebe, ale okamžitě nasává nepřeberné množství nových informací. Se životem vrstevníků Alitu seznamuje Hugo, který ji od prvního setkání líbí . Díky své zvědavosti pozná Alita i odvrácenou stránku města Iron City. Fyzickou konfrontací se zdejším podsvětím v sobě objeví mimořádné, smrtící schopnosti. V tu chvíli jí začne honit skupina nájemných zabijáků. Z obyčejné holky se stane bojový anděl. A konečně si vzpomene, jaké je její poslání.
Na filmu je skvělé jeho vizuální ztvárnění, které je fantastické. Na akční scény, prošpikované efektní a nápaditou choreografií, je radost pohledět. Vytvořený svět je trochu nejasný, ale není to rušivé. Je to zábavné a trochu ujeté.

Matyáš Bělohradský, 2AMA