Dne 8.1.2024 vyrazil školní futsalový tým BEAN vlakem z Nádraží Veleslavín v 7:20. Zde na ně čekala velká zima a dlouhá procházka až k sportovní hale. Při příchodu do haly se hráči převlékli a důkladně rozcvičili, aby se vyhnuli zranění a podobným nepříjemnostem. Turnaje se zúčastnily týmy: Sportovní gymnázium z Kladna a Nového Strašecí, Stavební škola z Kladna a náš tým BEAN.

První zápas BEAN odehrál se Sportovním gymnáziem z Kladna, tento zápas přinesl mnoho šancí a gólových situací oproti minulému turnaji, kde se tyto týmy taktéž setkaly. Team BEAN vyhrál 10:4 a hráči byli připraveni na další zápas.

Ten se však neodehrál tak lehce a po těžkém souboji a mnoha gólových šancích to dopadlo 4:4. To byla velká komplikace pro tým a hráči byli v situaci, ve které museli vyhrát jejich nadcházející zápas.

Poslední zápas dne byl proti týmu Nového Strašecí. Tým BEAN byl odhodlaný do toho dát vše, vyhrát a dát co nejvíce gólů. BEAN vyhrál 8:1 a  hráči se domnívali, že postup mají zaručený. Výsledky teamu BEAN a Stavební školy z Kladna byly však stejné, ale tým z Kladna měl stále šanci na postup, pokud by tým BEAN porazili na skóre. Rozdíl byl 13 gólů. Zdá se to jako velké číslo, ale poslední zápas hrály dvě školy z Kladna a bohužel se spolu domluvily a sportovní gymnázium zápas vypustilo a nesnažilo se, a proto náš tým nemohl postoupit.

Pravděpodobně o tomto zápase proběhla dohoda mezi trenéry a rozhodčím, následně se zápas určil jako kontumace, výsledek tohoto turnaje ze změnil a tým BEAN nakonec úspěšně postoupil do krajského kola.

Držte nám palce dál!

Jiří Krasilov