Nyní probíhá tzv. svatý týden neboli „svaťák“, ve kterém si studenti opakují vše, co se dodnes naučili. Již mají písemné zkoušky jako například didaktický test a slohovou práci za sebou, ale čeká je ústní zkoušení. Jak se na něj připravit?

1. Studium

Projděte si materiály, pracovní listy, užívejte zvýrazňovače, malujte si myšlenkové mapy, dívejte se na filmy a případně i čtěte. Vše, co vám pomůže k tomu, abyste prospěli, to udělejte.

2. Spánek

Vše, co jsme se naučili, se nám ukládá do paměti především během spánku. Nevyhýbejte se spánku a především před zkouškou se dobře vyspěte.

3. Jídelníček

Do jídelníčku můžete zahrnout nejen zdravou výživu, ale také třeba zelený čaj, ginko bilobu, guaranu nebo ženšen. To vám pomůže se koncentrovat a zlepšit paměť.

4. Dobrá nálada/Optimismus

Věříme, že vše dobře dopadne, a tak nepropadejte panice, učte se a jistě maturitu získáte.

V poslední den svatého týdne využijte pro celkové zopakování všech předmětů. Pročtěte si témata a projděte si nejdůležitější body. Až vše budete mít hotové, řekněte si nahlas, že jste pro zkoušku udělali vše, co bylo ve vašich silách a podpořte sami sebe. Pozitivně se nalaďte 🙂

Přejeme úspěšné zvládnutí maturitní zkoušky!