Dne 24. – 25. 3. 2022 se konalo národní kolo projektu Enersol v Třebíči. V tomto kole již nesoutěží jednotlivci, ale reprezentační družstva jednotlivých krajů. Na konci celého dvoudenního nabitého programu jsme pořádně zaváleli: „Za celou historii programu Enersol se nikdy nepodařilo jednomu družstvu zvítězit ve všech kategoriích!“ A naše škola stála „na bednách“ také!

Štěpánka Hammerová a Sára Jesenská vyhrály se svým projektem v krajském kole v kategorii Enersol a popularice: Vzdělávací projektový den pro mateřské a základní školy, a tak měly možnost ho prezentovat i v národním kole. Vítězové zde prezentují své projekty v časovém limitu 7 minut a poté píší odborný test na téma obnovitelné zdroje energie. Do národního kola dívky doprovázel také náš student Emil Šťáva, který jel jako náhradník a skvěle dívky doplňoval, protože hned úvodem dokázal porotu rozesmát.

Co se děje při účasti na národním kole?

První den se naši studenti s doprovodem zúčastnili odborné přednášky. Pozorovali, jak vše funguje, dělali poslední přípravy na prezentaci a večer se zúčastnili doprovodného programu.

Druhý den byl velmi důležitý, protože Štěpánka Hammerová prezentovala výherní projekt a Sára Jesenská prezentovala připravené materiály, které porotu nadchly. Vzhledem k výsledkům v ostatních kategoriích to vypadalo, že na vítězství nedosáhnou, ale opak se stal skutečností a pražská reprezentace se mohla těšit z úspěchu ve všech kategoriích!  „Prezentovala vše bez chyby. Vyhrála v kategorii Enersol a popularizace a zvládla to dokonale,“ zhodnotil výkon Štěpánky Ing. Jan Dostál.

Ještě jednou moc gratulujeme k tak báječným úspěchům. Už se moc těšíme na další ročník soutěže a s ním i na nové a zajímavé projekty.