Ve středu 15. 11. 2023 se žáci naší školy zúčastnili 1. kola futsalové ligy středních škol. Turnaj se konal na Kladně a nyní si přečtěte, co o tom vypráví kapitán týmu a brankář.


Naše cesta do Kladna měla jediný úkol, a to postoupit. Sešli jsme se v 7:15 na Nádraží Veleslavín. Poté už jsme jeli autobusem do Kladna. Na začátku jsme nemohli najít halu, ale nakonec jsme dorazili v pořádku. V šatně jsme si rozdali dresy a udělali s trenérem panem učitelem Kopeckým technicko-taktickou přípravu. První zápas jsme zvládli bez problémů a vyhráli asi 8:0. Tímto zápasem jsme si dokázali, že jsme velice dobré mužstvo a také jsme se začali sehrávat. Druhý náš zápas byl asi nejtěžší. Protivníci byli složení z fotbalistů a futsalistů a údajně se prý i scházeli na trénincích určených právě na tento turnaj. Zápas byl velice vyrovnaný a hodně nás podržel brankář Tomáš Kadlec. I přes to, že soupeř byl místy lepší a tlačil nás, byli jsme to my, kdo šel do vedení. Zápas se otočil na naši stranu a po penaltě, pro kterou jsem si došel a následně ji i proměnil, byl už zápas v naší režii, a tak jsme vyhráli i druhý zápas. Ve třetím a posledním zápase se dlouho hrálo hodně takticky a nepadaly branky. Zhruba v polovině prvního poločasu jsme se ale dostali do vedení, a tak se obrana soupeře více otevřela a my jsme přidali další branky, a tak jsme poslední zápas s přehledem vyhráli. 

S výkonem našeho týmu jsem byl velice spokojen a trochu i překvapen. Potěšila mě chvála místních organizátorů a rozhodčích. Těším se na další naši společnou akci. Myslím si, že máme velmi silný tým, velkou šanci a motivaci dostat se co nejdále. 

Tomáš Liška, kapitán týmu


Sraz proběhl za mrazivých deštivých podmínek v 7:15. Poté jsme jeli s pozitivní náladou do Kladna všechny zničit. Po dlouhém hledání jsme konečně našli halu, kde jsme bez rozcvičky nastoupili k zápasům a všechny bezkonkurečně porazili. Z brány to vypadalo jako kdyby hrála Barcelona pod Guardiolou. Čekáme tedy na pořádné soupeře. 

Tomáš Kadlec, kapitán týmu