Tento obor se skládá ze dvou odborných předmětů – Dopravní technika a Management dopravy. V managementu dopravy jsme se zabývali dodací listem, smlouvou mezi prodávajícím a kupujícím, učili jsme se, jak se vypořádat s poškozeným zbožím, které nám doveze kurýr atd. V Dopravní technice je to už zajímavější. Probíráme zde nejvíce v tuto chvíli látku o tom, jak fungují spalovací motory v dopravních prostředcích. Vzdělávali jsme se o spojce a její funkci, dostali jsme se také k zajímavému tématu – jak zlepšit dopravu ve světě. Tuto otázku si nejspíše zodpovídá spousta lidí a stále nepřichází alternativní řešení.

V těchto odborných předmětech bych se v budoucnu rád pochyboval. Oba tyto předměty jsou velice důležité pro mou budoucí profesi. Například: pokud bych chtěl být mechanikem, je předmět Dopravní technika nejlepším aktuálním zdrojem, jak se vůbec něco dozvědět o automobilech. Pokud bych ovšem chtěl pracovat tzv. ,,hlavou“, je pro mě spíše lepší se více věnovat předmětu Management dopravy. Zde se dozvídám aktuality o administrativě a dalších věcích.

Můj názor zní: ,,Management je poměrně dobrý předmět, ale dopravní technika je ještě lepší.“

Baví mě více a je zde větší množství informací, které jsou pro mne i celkem zajímavé. Jasně, můžu říci, že některé látky mi připadaly nudné. Pro příklad: pan profesor nám povídal o dopravní síti a dalších pojmech. Ano, pojmy moc nemusím. To bude asi ten důvod, proč zrovna nemiluji předmět Management dopravy. Tato část nakonec poměrně rychle skončila.

Nechci tu nějakým způsobem pomlouvat. Oba předměty jsou fajn a mám je rád. Jenom zde popisuji, jak je sám vnímám. Doufám, že budou stále více svým obsahem zajímavější do budoucna.

 

David Štěpánek

1AMA